Jakmile se někdo někde zabydluje, nemíní zůstat mezi holými stěnami, které si pořídil. Je vybavení bytu či domu, které tam mít potřebuje, aby vedl to, co se považuje za normální život, a pak je i zařízení, bez kterého by se sice také docela normálně žít dalo, ale dotyčný ho tam přesto chce mít. A jak tedy udělat z prázdného objektu místo, kde se dá žít?

Většina z nás už podobnou situaci zažila. A řešení pak záviselo na každém z nás, případně na době, ve které se objekt zařizoval.

Znám tak třeba dobu, kdy lidé brali takový nábytek a další vybavení, jaké zrovna v poloprázdných socialistických obchodech sehnali, a toto doplňovali tím, co jim kdo dal jako už nepotřebné. Pořídilo se to, co se pořídit dalo, a pak se to nějak poskládalo, aby to plnilo to, co se od toho očekávalo. A žilo se.

Pak znám i dobu po pádu onoho režimu, kdy jsem si zařizoval svůj byt i já. Tehdy už se pro změnu dalo sehnat bez problémů ledacos, ale byla tu i jiná nedokonalost, která vlastně v případě leckoho z nás přetrvala dodnes. Prostě bylo příliš draho. A tak jsem si já stejně jako určitě i spousta dalších lidí pořídil to, co jsem potřeboval a na co jsem měl. Moc jsem si tedy nevybíral, hlavně jsem počítal peníze, aby to nakonec nějak vyšlo. A vyšlo to.

Ale dnešní doba už nás nenutí k provizoriu. Dnes můžeme klidně bydlet naprosto dokonale. V bytech a domech, v nichž vybavení nejen plní svou úlohu, ale také skvěle vypadá. A přitom se nemusíme vlastně o nic moc starat. Můžeme jednoduše oslovit bytové designéry a nechat si od nich vše dokonale vybavit. A třeba zrovna toto interiérové studio nabízí vyslovenou dokonalost. Právě zde působící designérky mají skvělé nápady i možnosti, jak své vize realizovat. A když je necháme, aby se postaraly o naše bydlení, tyto se svého úkolu zhostí na jedničku. A nikdo tak nemusí žít v provizoriu jako já a moje či ještě starší generace kdysi.