Oheň v domě od pradávna patřil k středobodu interiéru. Zabezpečoval obživu ale i jako zdroj tepla. I když se od tohoto způsobu vaření a vytápění s příchodem moderního člověka ustoupilo, krby a krbová kamna přežily do dnes. Skoro by se dalo říci, že oheň v interiéru prožívá v 21. století svoji renesanci.

V čínském učení feng shui je krb brán jako velmi silný prvek, který má stát ve středu dispozice domu a kolem kterého proudí energie. S dnešními moderními technologiemi není problém krb s krbovou vložkou do interiéru umístit. Krbové vložky se vyrábějí v různých provedení velikostí, orientace a způsobem otevírání. Krbová vložka se pak obezdívá, omítá nebo obkládá interiérovými prvky jako jsou kámen nebo dřevo. Některé krbové vložky jdou napojit na systém interiérového vytápění, které rozvádí teplý vzduch po domě nebo ohřívá vodu. Při návrhu je vždy uvažovat dopředu o způsobu nasávání vzduchu.

Obložení krbu kamenem je velmi designová záležitost, kdy si do interiéru přivede kus exteriéru. Provedení dnes na trhu seženete z přírodního kamene nebo umělé imitace různých barev.

Obložení dřevem je dalším velmi estetickým prvkem v domě. Někdy ale tento dekor může sklouznout k chalupářskému stylu a do moderních interiérů se nehodí. Opatrně také při výběru firmy, která bude obklad dřevem realizovat. Musí se jednat o kvalitní materiál.

Kolem krbu vždy realizujeme límeček dlažby nebo skla, aby případné padající uhlíky nepoškodily podlahovou krytinu.

Kromě krbů si svoje místo u spotřebitelů našly i krbová kamna. Jejich styl se hodí na chalupy, do srubů a venkovských stavení.

Ani spotřebitelé v bytových zástavbách, kde nelze krb ani krbová kamna aplikovat si přijdou na své. Trendem jsou malé krby, které mají jako palivo biolíh a nepotřebují odtah. Dělají se ve velké škále designu a barev. Cenově jsou velmi dostupné a dokáží vytvořit příjemnou atmosféru.