Domov je domov. Je to místo, kam patříme, kam se vracíme odkudkoliv a kde by nám tedy mělo být dobře. A v ideálním případě nejlépe na celém světě. Je to logické, protože by nás těžko někdo udržel někde, kde by se nám nelíbilo.

Každý z nás si tedy nějaký domov sežene a zařídí si ho tak, jak je to podle něj nejlepší. V čemž se pochopitelně názory jednotlivců tu méně a tu více různí. Někdo tam potřebuje mít to, co jiný lehce oželí, někdo nesmí postrádat to, co jiný nepotřebuje, a naopak. A je jasné, že nejde jenom o to, co doma všechno máme, ale i o to, jak to vypadá. Doma by nám mělo všechno nejen fungovat, také by se nám tam mělo líbit.

A co to znamená? Třeba i to, že si lidé, kteří si svůj domov zařizují, shánějí jim ideálně vyhovující nábytek a další vybavení a všechno si to instalují tam, kde by to chtěli mít. Jenže všechny byty a domy a všechna zařízení nejsou stejné a navzájem plně kompatibilní. A tak si lidé musí vybírat nejen podle funkčnosti a vzhledu, ale třeba i podle rozměrů. Nebo podle toho, co a jak bude nakonec s čím ladit. Aby se prostor domu či bytu ideálně zaplnil. Aby nikde nechybělo místo nebo naopak nevznikaly nevzhledné nevyužité mezery.

Není to nic snadného. To aby člověk pročetl spoustu nabídek, zapojil fantazii, bral v potaz ceny a doufal, že nakonec dostane to, co si objednal. A že v ničem neudělal chybu.

A když si chce někdo zařídit domov bez starostí a bez rizika, že si tam sežene něco, co bude působit jako pěst na oko, co nebude hezké nebo dokonale funkční? Pak udělá nejlépe, když vsadí na pomoc interiérových designérek. Protože ty se postarají o to, aby měl člověk u sebe doma naprosto dokonalé vybavení, které se mu bude líbit a splní i všechna další přání.

Jak jenom je to prosté, že? Člověk osloví to pravé interiérové studio a má po starostech. A pak už je doma rád.