Když jste byli malí, také jste si možná hráli tak, že jste si stavěli různé úkryty a bunkry, například venku na zahradě nebo za domem v podobě skrýší v křoví, zakrytých větvemi, anebo ve svém dětském pokoji z kartonových krabic. Vytváření vlastního bezpečného zázemí máme v genech, a již malé děti podvědomě cítí, jak je pro ně důležité mít kolem sebe prostor, který patří jen jim, a kde si také mohou organizovat volný čas po svém.

Tímto vám chceme naznačit, že ne každé dítě ve světě má tu možnost mít vlastní pokoj, a už vůbec ne si vytvořit kolem sebe hezké prostředí, buďme vděční za to, že můžeme sami sobě i našim ratolestem vytvořit to, po čem jejich duše touží, aby žila spokojeným a plodným životem.

Vybudovat dětský pokoj tak, aby byl útulný, veselý a zároveň praktický, můžeme svépomocí skrze vlastní fantazii, anebo se inspirujeme bytovými designéry a spojíme s nimi své vlastní síly a schopnosti, abychom dětem nabídli to, co jsme v našem dětském věku ani nemohli mít.

Úložný prostor – v současné době se nabízí obrovské možnosti řešení úložného prostoru, slouží k tomu skříně na míru, ale i jakékoli jiné skříňky či prostory, kde lze uplatnit systém posuvných dveří. Ten je velmi praktický zejména pro uvolnění prostoru před dveřmi, kde právě křídlové dveře zabírají mnoho místa a děti se o ně také mohou snáze zranit.

Psací stůl – možná, že i vy jste jako děti měli v pokojíku pouze jeden obyčejný malý psací stůl, jehož deska měla rozměry půl metru na šířku a sotva metr na délku. Máte-li nyní možnost nabídnout dětem větší pracovní plochu, například s využitím rohu místnosti, kam lze dobře umístit stůl do L, anebo například vykrýt psacím stolem celou plochu podél střešních oken v půdní vestavbě, pak neváhejte. Vaši potomci se vám odvděčí, byť třeba nepřímo v podobě jejich dobré nálady a pocitu osobního štěstí, kdy na jedné straně stolu si mohou modelovat z plastelíny, opodál kreslit výkres a na opačném konci stolu psát domácí úkoly.